Zavřít reklamu

Jak známo, Samsung měl v softwarové podpoře svých zařízení Galaxy dlouho velké rezervy. To se změnilo loni v létě, kdy se zavázal, že jeho vlajkové lodě a mnoho modelů střední třídy dostane tři upgrady OS Android. Nyní softwarovou podporu posunul ještě o stupeň výše, když oznámil, že zařízení Galaxy nyní budou dostávat pravidelné bezpečnostní updaty po dobu čtyř let.

Samsung u svých zařízení předtím poskytoval dva generační upgrady na novou verzi Androidu a bezpečnostní updaty po dobu tří let (měsíční nebo čtvrtletní). Nyní podporu pro bezpečnostní záplaty rozšiřuje o další rok.

Změna se netýká pouze nových zařízení. Podle Samsungu se vztahuje na všechny smartphony řad Galaxy Z, Galaxy S, Galaxy Note, Galaxy A, Galaxy M, Galaxy XCover a tablety, které vypustil do světa od roku 2019. V tuto chvíli jde přibližně o 130 zařízení. Ve výčtu zatím chybí před necelým měsícem vydaný telefon Galaxy A02 (i když chystaný Galaxy A02s zde je) a také před několika týdny na trh uvedení zástupci řady M Galaxy M02 a Galaxy M02s. Momentálně není jasné, jestli na ně technologický gigant ve výčtu zapomněl, nebo nebudou jako výjimky svých řad podporovány.

Související články

Dnes nejčtenější

.