Zavřít reklamu

Samsung včera uvedl na scénu, nebo spíše nalákal, na launch nejnovějšího zástupce řady Galaxy M – Galaxy M02s, který se začne prodávat tento týden v Indii. Neodhalil však jeho plné specifikace. To učinil nyní, když jej představil v Nepálu. Při té příležitosti také odkryl jeho barevné varianty i cenu. Jde v podstatě o přeznačený smartphone Galaxy A02 s větší kapacitou operační a vnitřní paměti.

Galaxy M02 dostal do vínku displej typu Infinity-V s rozlišením HD+, čipset nižší střední třídy Snapdragon 450, 4 GB operační paměti a 64 GB rozšiřitelné vnitřní paměti. Fotoaparát je trojitý s rozlišením 13, 2 a 2 MPx, přičemž druhý slouží jako makro kamera a třetí plní roli snímače hloubky. Přední kamerka má rozlišení 5 MPx.

Telefon dále disponuje 3,5mm jackem, funkcí Dual SIM, USB-C portem, postrádá však dnes pro mnohé samozřejmou funkci – čtečku otisků prstů. Softwarově je postaven na Androidu 10 a nadstavbě One UI, baterie má kapacitu 5000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 15 W.

Dostupný bude ve třech barvách – černé, modré a červené. Stát bude 15 999 nepálských rupií (v přepočtu necelých 3 tisíce korun), v Indii by to mělo být přibližně 10 000 rupií, což je v přepočtu též pod 3 tisíce Kč. V tuto chvíli není jasné, jestli se novinka dostane na další trhy.

Související články

Dnes nejčtenější

.