Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek víte, Samsung pracuje s AMD na grafickém čipu pro novou generaci čipsetů Exynos. Nyní do éteru pronikla informace, že Samsung se jej chystá odhalit již na přelomu jara a léta.

Za novým únikem stojí spolehlivý leaker Ice universe, podle kterého bude GPU z dílny technologických gigantů představeno v červnu. Samsung prý v této fázi jen odhalí jeho technické detaily a specifikace, samotný čipset, jehož bude součástí, prý dorazí později.

Stejný leaker již dříve hovořil o tom, že nové čipy Exynos s integrovaným GPU od AMD budou na scénu uvedeny ve druhém nebo třetím čtvrtletí letošního roku. Samsung už také oznámil, že novým grafickým čipem bude disponovat jeho „příští vlajkový produkt“.

V tuto chvíli každopádně není známo, v jakém zařízení bude tento nový čipset debutovat. Podle některých neoficiálních zpráv jej jako první „vynese“ Galaxy Note 21 nebo Galaxy Z Fold 3, jiné spekulace se zmiňují o tom, že svůj debut si odbude až v příštím roce v telefonech řady Galaxy S22.

Do éteru nedávno také pronikl první benchmark údajného „next-gen“ Exynosu, z nějž vyplývá, že po grafické stránce bude velmi výkonný a že v této oblasti hravě překoná současný vlajkový čip Applu A14 Bionic.

Dnes nejčtenější

.