Zavřít reklamu

Trh s ohebnými telefony má do budoucna značný potenciál a displejová divize Samsungu Samsung Display je v ideální pozici, aby této situace využila. Ohebné displeje společnosti již byly použity ve spotřebitelsky úspěšných zařízeních jako Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold 2 a divize se nyní chystá prodávat své ohebné OLED panely jiným společnostem, které chtějí vyrábět skládací smartphony. Podle nové zprávy z Jižní Koreje je mezi těmito společnostmi Google, Oppo a Xiaomi.

Informace, že Samsung Display bude dodávat své ohebné OLED panely dalším společnostem, se poprvé objevily v lednu. Údajně chce různým výrobcům smartphonů v letošním roce dodat až milion ohebných displejů.

Nyní zpráva korejského webu The Elec odhalila některé detaily o panelech, které prý Samsung Display připravuje pro zákazníky jako Google, Oppo a Xiaomi. Podle ní Oppo pracuje na véčkovém skládacím telefonu podobném Samsungu Galaxy Z Flip. U displejové divize Samsungu si mělo  objednat dovnitř se skládající véčkový panel s úhlopříčkou 7,7 palců.

Xiaomi prý u svého chystaného skládacího smartphonu uvažuje o form-factoru ne nepodobném Samsungu Galaxy Z Fold 2. Již loni se „vytáhl“ s prototypem, který měl panel s úhlopříčkou 7,92 palců. Nyní podle korejského webu plánuje si u Samsung Display zajistit ohebné panely s úhlopříčkou 8,03 palců.

Pokud jde o Google, ten měl Samsung Display požádat, aby pro něj vyvinul ohebný panel s úhlopříčkou přibližně 7,6 palců. Není však známo, jaký form-factor by mohl pro své skládací zařízení použít.

Jak web v případě amerického technologického obra dodává, v tuto chvíli není jisté, že se jeho ohebný telefon dostane dál než do fáze prototypu.

Související články

Dnes nejčtenější

.