Zavřít reklamu

Společnost Oppo si u Světové organizace duševního vlastnictví nechala zaregistrovat patent na ohebný smartphone, který na první pohled nápadně připomíná Samsung Galaxy Z Flip. Podle patentových dokumentů zařízení používá otáčející se kloub, který mu umožňuje mít čtyři použitelné úhly.

Známý leakerský web LetsGoDigital na základě obrázků z patentu obratem vytvořil sadu renderů, které ukazují jeho potenciální design. Vyplývá z nich v prvé řadě to, že telefon postrádá vnější displej. Jinými slovy, když jej uživatel složí, nemůže vidět, kdo mu volá nebo jaké notifikace mu přišly, dokud jej nerozloží. Takovým malým „upozorňovacím“ displejem disponuje například ohebné véčko Samsungu Galaxy Z Flip.

 

Z obrázků je kromě toho možné vyčíst, že displej zařízení nemá prakticky žádné rámečky (tím se Galaxy Z Flip pochlubit nemůže) a že disponuje uprostřed umístěným průstřelem pro přední kamerku. Na zadní straně je pak vidět horizontálně uspořádaný trojitý fotoaparát (Galaxy Z Flip má duální).

Rendery každopádně berte s rezervou, protože registrace patentu ještě nedokazuje, že Oppo na takovém zařízení vůbec pracuje. Tak jako jiní si i v současné době pátý největší smartphonový výrobce takto může jen držet a chránit nápady pro použití v budoucnu.

Dnes nejčtenější

.