Zavřít reklamu

Jedna z chystaných vlajkových lodí společnosti OnePlus – OnePlus 9 Pro – by se mohla chlubit LTPO OLED panelem. Stejný displej používají telefony nové vlajkové řady Samsungu Galaxy S21 nebo smartphone Galaxy Note 20 Ultra. Displej s touto technologií spotřebovává méně energie než panely LTPS, které používají smartphony dnes.

To, že OnePlus 9 Pro by mohl disponovat LTPO displejem, naznačil na svém Twitteru známý leaker Max Jambor. Podle předchozích neoficiálních zpráv bude obrazovka smartphonu disponovat úhlopříčkou 6,8 palců, rozlišením QHD+ (1440 x 3120 px), podporou obnovovací frekvence 120 Hz a vlevo umístěným průstřelem o průměru 3,8 mm.

Panel s technologií LTPO (zkratka pro low-temperature polycrystalline oxide) podle slov Samsungu spotřebovává až o 16 % méně energie než displeje LTPS (low-temperature polycrystalline silicon). Kromě telefonů řady Galaxy S21 a smartphonu Galaxy Note 20 Ultra jej používají také chytré hodinky Apple Watch SE a údajně jej do vínku dostanou i některé modely letošních iPhonů.

OnePlus 9 Pro by měl též disponovat čipsetem Snapdragon 888, až 12 GB operační paměti a 256 GB vnitřní paměti, baterií s kapacitou 4500 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 65 W a softwarově běžet na Androidu 11. Představen by měl být v březnu.

Dnes nejčtenější

.