Zavřít reklamu

Zatímco Samsung je vytížený vydáváním updatu s uživatelskou nadstavbou One UI 3.x, Google vypustil do světa první vývojářskou betaverzi Androidu 12. Kromě vylepšených notifikací a widgetu mediálního přehrávače, možnosti měnit v rámci funkce obraz v obraze velikost okna gestem pinch-to-zoom, upozornění, když nějaká aplikace používá mikrofon či fotoaparát, nebo snadnějšího sdílení Wi-Fi hesel nová verze Androidu zahrnuje i nadstavbou One UI inspirovaný design.

Nový design podle šéfredaktora webu XDA Developers Mishaala Rahmana posunuje prvky rozhraní blíže palcům uživatele, nicméně je třeba jej aktivovat shellovým příkazem nástroje ADB (Android Debug Bridge). Po jeho aktivaci se velikost fontu záhlaví aplikace zvětší a blízko horní části obrazovky se objeví prázdné bílé místo, což usnadní přístup k prvkům rozhraní nahoře. Jako nadstavba Samsungu je design responzivní, což znamená, že velikost fontu záhlaví aplikace se vrátí k normálu, jakmile uživatel posune obrazovku dolů.

Google v minulosti do vývojářských betaverzí Androidu přidal různé funkce, jen aby je před vydáním ostré verze odstranil. Nový režim ovládání jednou rukou není v prvním vývojářském preview Androidu 12 ve výchozím nastavení dostupný, což znamená, že ve finální verzi se může i nemusí objevit. Tu by měl americký technologický gigant představit v srpnu nebo září (ještě předtím by po vydání dalších vývojářských betaverzí měl v květnu vypustit veřejnou betu).

Související články

Dnes nejčtenější

.