Zavřít reklamu

O chystaném telefonu Samsungu pro střední třídu Galaxy A72 se v éteru hovoří již od prosince. Díky neoficiálním renderům z prosince i oficiálnímu tiskovému renderu z ledna víme, jak bude vypadat. Nyní se smartphone objevil na dalších oficiálních renderech a unikly i jeho údajné kompletní specifikace. Za nejnovějším leakem stojí web WinFuture.

Galaxy A72 by měl do vínku dostat Super AMOLED displej s úhlopříčkou 6,7 palců a obnovovací frekvencí 90 Hz, čipset Snapdragon 720G, 6 a 8 GB operační paměti a 128 nebo 256 GB vnitřní paměti.

Fotoaparát prý bude čtverný s rozlišením 64, 12, 8 a 2 MPx, přičemž druhý by měl disponovat ultraširokoúhlým objektivem, třetí teleobjektivem s dvojnásobným zoomem a poslední sloužit jako makro kamera. Přední kamerka by měla mít rozlišení 32 MPx. Součástí výbavy prý bude do displeje zabudovaná čtečka otisků prstů a 3,5mm jack.

Telefon by měl být softwarově postaven na Androidu 11 a baterie mít kapacitu 5000 mAh a podporovat rychlé nabíjení s výkonem 25 W. Stejně jako jeho sourozenec Galaxy A52 by měl být dostupný ve 4G a 5G variantě a disponovat stupněm krytí IP67.

Podle nových renderů se bude Galaxy A72 nabízet – opět stejně jako jeho sourozenec  – v černé, bílé, světle fialové a modré barvě. Prodávat by se měl od 449 eur (zhruba 11 500 Kč) a na scénu být uveden do konce měsíce.

Související články

Dnes nejčtenější

.