Zavřít reklamu

Divize Samsungu na výrobu obrazovek Samsung Display podle zprávy z Jižní Koreje nebude dodavatelem malých ohebných panelů, které se objeví v příštím skládacím smartphonu společnosti Huawei. Technologičtí giganti prý měli ohledně věci gentlemanskou dohodu, ale jejich spolupráce měla krátce po uzavření dohody skončit.

Překážka, na kterou Samsung a Huawei narazily, měla podle všeho co do činění s americkým ministerstvem obchodu a jeho od loňského roku stále se zpřísňujícími sankcemi vůči čínskému smartphonovému gigantovi. Společnost Samsung Display si přitom měla loni v říjnu od americké vlády zajistit licenci, která jí umožňovala dodávat Huawei určité displejové panely. Povolení měla získat z toho důvodu, že její skládací displeje jsou z větší části nezávislé na amerických technologiích. Zdá se tedy, že se od té doby situace změnila.

Huawei si podle webu ZDNet Korea na poslední chvíli pro svůj příští ohebný telefon Mate X2 sehnal nového dodavatele displejů, a to čínskou společnost BOE, která je na tamním trhu nejúspěšnějším výrobcem obrazovek a také jedním z největších soupeřů Samsungu v tomto odvětví. Jak z našich předchozích novinek víte, Mate X2 bude na scénu uveden 22. února.

Související články

Dnes nejčtenější

.