Zavřít reklamu

Cloudové úložiště Microsoftu OneDrive je populární alternativou stejně fungující služby Google Drive i dražších řešení jako Dropbox. Softwarový gigant pro aplikaci často vydává updaty s novými funkcemi nebo vylepšeními uživatelského rozhraní. Jeho nejnovější androidová aktualizace přináší přepracovanou domácí obrazovku a podporu pro přehrávání videí v rozlišení 8K i „pohybových“ snímků Samsung Motion Photos.

V rámci osobního účtu byla na domácí obrazovku nově přidána sekce Memories, která zobrazuje galerii fotografií, jež uživatel pořídil „v tento den“. Pod ní (sekce se nachází v horní části obrazovky) najde seznamy posledních a pro offline použití stažených souborů – má tak po ruce dokumenty, u nichž je pravděpodobné, že s nimi bude pracovat. Pokud uživatel používá pracovní nebo školní účet, sekce Memories se mu zobrazovat nebude – místo toho uvidí sdílenou knihovnu, což dává smysl, jelikož je méně pravděpodobné, že by ukládal soukromé fotografie na osobní účet. Prohlížeč souborů je stále dostupný pomocí záložky Files v dolní části obrazovky.

Kromě toho nyní OneDrive umí přehrávat videa v rozlišení 8K a snímky Samsung Motion Photos (tato fotografická funkce zachycuje několik sekund videa předtím, než uživatel stiskne závěrku k pořízení snímku). To znamená, že uživatel tyto soubory nemusí stahovat lokálně, aby si je mohl přehrát v celé jejich kráse. Pokud chce fotografie Samsung Motion Photos sdílet s ostatními lidmi, webová verze aplikace je nyní dokáže přehrát, takže si je mohou pohodlně prohlížet i lidé, kteří nemají telefon od Samsungu. Toto nicméně funguje pouze v rámci osobního účtu.

Aplikaci v nejnovější verzi můžete stahovat odsud.

Související články

Dnes nejčtenější

.