Zavřít reklamu

Samsung, lépe řečeno jeho klíčová divize Samsung Electronics, se po několikaleté absenci vrátil do žebříčku 50 nejobdivovanějších firem na světě, který tradičně vyhlašuje americký ekonomický časopis Fortune. Konkrétně jihokorejskému technologickému obrovi patří 49 příčka.

Samsung si vysloužil celkové skóre 7,56 bodu, které odpovídá 49. pozici. Loni získal o 0,6 bodu méně. Společnost byla v několika oblastech, jako například Inovace, Kvalita managementu, Kvalita produktů a služeb nebo Globální konkurenceschopnost, oceněna jako nejlepší. V dalších oblastech, jako je Sociální odpovědnost, Management lidí nebo Finanční zdraví, pak byla druhá v pořadí.

Poprvé se Samsung v prestižním žebříčku ocitl v roce 2005, kdy se umístil na 39. pozici. Postupně stoupal výše, až o devět let později dosáhl svého zatím nejlepšího výsledku – 21. místa. Od roku 2017 však v žebříčku z různých důvodů chyběl, těmi hlavním ale byly právní spory týkající se dědice Samsungu Lee Jae-yonga a neúspěšný launch smartphonu Galaxy Note 7 (ano, je to ten, který neblaze proslul vybuchujícími bateriemi).

Pro úplnost dodejme, že první příčku obsadil Apple, druhou Amazon, třetí skončil Microsoft, čtvrtý Walt Disney, pátý Starbucks a první desítku tvoří ještě Berkshire Hathaway, Alphabet (pod nějž patří Google), JPMorgan Chase, Netflix a Costco Wholesale. Drtivá většina firem, která na žebříčku figuruje, pochází z USA.

Související články

Dnes nejčtenější

.