Zavřít reklamu

Samsung pokračuje v rychlém vydávání updatu s únorovým bezpečnostním patchem – jeho nejnovějším příjemcem je smartphone Galaxy S20 FE. Nový firmware pro populární „budgetovou vlajkovou loď“ se objevil jen pár hodin poté, co Samsung ve svém bulletinu popsal, jaké chyby patch opravuje.

Nový update pro Galaxy S20 FE nese firmwarovou verzi G780FXXS2BUA5 a v tuto chvíli jej dostávají uživatelé v několika evropských zemích včetně Švýcarska a Francie. Jako vždy si můžete zkontrolovat jeho dostupnost otevřením menu Nastavení, zvolením možnosti Aktualizace softwaru a klepnutím na volbu Stáhnout a nainstalovat.

Samsung také zveřejnil, co únorový bezpečnostní patch opravil. Z velké části to byly exploity umožňující různé útoky typu MITM (man-in-the-middle), opravena byla ale také chyba projevující se ve formě bugu služby pro spouštění wallpaperů, která umožňovala útoky typu DDoS (Denial-of-service). Kromě toho byla opravena i vulnerabilita v aplikaci Samsung Email, která umožňovala útočníkům získat do ní přístup a skrytě sledovat komunikaci mezi klientem a poskytovatelem. Žádná z těchto ani dalších chyb nicméně podle technologického obra nebyla „kriticky“ nebezpečná.

Update s nejnovější bezpečnostní záplatou již obdržely telefony řad Galaxy S20 a Galaxy Note 20, ale také tři roky starý smartphone Galaxy A8 (2018).

Související články

Dnes nejčtenější

.