Zavřít reklamu

Jak jsme minulý týden informovali, Samsung má v plánu se v několika příštích letech více zaměřit na akvizice, přičemž by mohl „lovit“ v polovodičových vodách. Nyní do éteru pronikly zprávy, že jihokorejský technologický obr si již vyhlédl první potenciální kandidáty – společnosti NXP, Texas Instruments a Renesas.

Společnost NXP pochází z Nizozemska a zabývá se vývojem aplikačních procesorů pro auta, známý americký technologický gigant Texas Instruments se specializuje na výkonové vysokonapěťové polovodiče a japonská firma Renesas je zase předním výrobcem mikrořadičů pro automobilový trh.

Samsung podle jihokorejských médií v rámci svých akvizičních plánů cílí na automobilový průmysl, protože auta se stávají čím dál závislejšími na polovodičích. V roce 2018 činila průměrná hodnota polovodičů v autě zhruba 400 dolarů, někteří analytici automobilového trhu však očekávají, že segment elektrických vozidel pomůže toto číslo brzy posunout za hranici 1 000 dolarů.

Pokud Samsung prokáže, že analytici mají pravdu, a důrazně vstoupí do odvětví automobilových polovodičů, zasvěcené hlasy předpovídají, že jeho příští akvizice bude mít větší hodnotu než jeho poslední velký „deal“ – získání společnosti HARMAN International Industries za 8 miliard dolarů v roce 2016.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.