Zavřít reklamu

Samsung se hodlá v příštích třech letech více zaměřit na akvizice, aby odrazil nápor konkurenčních značek a posílil svůj budoucí růst. Zástupci jihokorejského technologického obra se o tom zmínili při konferenčním hovoru s investory. Při stejné příležitosti již předtím prezentovali finanční výsledky společnosti za poslední kvartál loňského roku.

K poslední velké akvizici Samsungu došlo v roce 2016, kdy za 8 miliard dolarů (zhruba 171,6 mld. korun) koupil amerického giganta v oblasti audia a propojených vozidel HARMAN International Industries.

Již loni oznámili své poslední velké akvizice jiní čipoví obři: AMD koupilo za 35 mld. dolarů (přibližně 750,8 mld. Kč) společnost Xilinx, Nvidia si za 40 mld. dolarů (necelých 860 mld. korun) pořídila firmu ARM Holdings a SK Hynix za 9 mld. dolarů (zhruba 193 mld. Kč) získal od Intelu jeho byznys s SSD disky.

Jak známo, Samsung je v současné době jedničkou v segmentech pamětí DRAM a NAND a analytici na základě toho očekávají, že jeho příští velkou akvizicí bude firma pocházející ze sektoru polovodičů a logických čipů. Předloni společnost oznámila, že se chce do roku 2030 stát největším výrobcem polovodičů na světě a za tímto účelem vyhradí 115 mld. dolarů (necelých 2,5 bilionu korun). Má také v plánu postavit v USA svou nejmodernější továrnu na výrobu čipů.

Související články

Dnes nejčtenější

.