Zavřít reklamu

Koronavirovou pandemií bylo tvrdě zasaženo mnoho segmentů trhu, Samsung však může být v klidu. Díky sociálnímu distancování a prudkému nárůstu poptávky po práci z domova a vzdělávacích nástrojích na dálku zaznamenal v loňském 3. a 4. kvartálu zvýšené zisky. Technologický gigant do obchodů nedodal jen paměťové čipy a úložiště pro počítače, laptopy a servery, ale také miliony tabletů.

Samsung během posledního čtvrtletí dodal na trh 9,9 milionu tabletů, což představuje meziroční nárůst o 41 %, a jeho tržní podíl činil 19 %. V předmětném období byl 2. největším výrobcem tabletů na světě. Jednoznačnou jedničkou trhu byl Apple, který do obchodů dodal 19,2 milionu tabletů a držel podíl 36 %. I on meziročně výrazně rostl, a to o rovných 40 %.

Na třetím místě skončil Amazon, který na trh dodal 6,5 milionu tabletů a jehož podíl činil 12 %. Čtvrtou pozici obsadilo Lenovo s 5,6 miliony tabletů a podílem 11 % a první pětku největších výrobců uzavírá Huawei s 3,5 mil. tabletů a podílem 7 %. Vůbec největší meziroční růst – 125 % – zaznamenalo Lenovo, naopak Huawei jako jediný vykázal pokles, a to o 24 %. Celkem výrobci ve 4. kvartálu roku 2020 dodali na trh 52,8 mil. tabletů, což je z roku na rok o 54 % více.

Samsung loni do světa vypustil různé tablety, včetně špičkových Galaxy Tab S7 a Tab S7+ i cenově dostupných modelů jako Galaxy Tab A7 (2020). Letos by měl na scénu uvést nástupce prvně zmíněných tabletů nebo budgetový Galaxy Tab A 8.4 (2021).

Související články

Dnes nejčtenější

.