Zavřít reklamu

Samsung před několika dny oznámil, že jeho příští vlajkové čipsety Exynos budou disponovat grafickými čipy společnosti AMD. Očekávalo se, že tyto čipsety dorazí někdy v prvním kvartálu příštího roku s telefony řady Galaxy S22. Podle známého leakera Ice universe však nové Exynosy s GPU od procesorového obra uvidíme na scéně mnohem dříve.

Ice universe tvrdí, že Samsung příští generaci čipsetů Exynos s integrovanými grafickými čipy od AMD uvede na scénu již ve druhém nebo třetím čtvrtletí letošního roku. Teoreticky by tak mohly debutovat v ohebném smartphonu Galaxy Z Fold 3. Leaker však jedním dechem dodal, že časový rámec launche příštích Exynosů se může v budoucnu ještě změnit.

Čipsety jihokorejského technologického obra byly v minulosti hojně kritizovány za špatnou správu energie a za to, že hodně „topí“. Od té doby společnost rozpustila svůj tým pro vývoj vlastních procesorových jader a „vzala za své“ jádra společnosti ARM Cortex-X1 a Cortex-A78. Ke zlepšení grafického výkonu budoucích Exynosů použije Samsung výkonné mobilní grafické čipy AMD Radeon.

Před nedávnem představený nový vlajkový čip Samsungu Exynos 2100 je na tom po stránce výkonu podle všeho podobně jako špičkový čipset Qualcommu Snapdragon 888, aspoň tedy v oblasti procesoru, AI a zpracování obrazu. Nicméně výkon jeho GPU (konkrétně používá Mali-G78 MP14) je „jen“ někde mezi Snapdragonem 865+ a Snapdragonem 888.

Související články

Dnes nejčtenější

.