Zavřít reklamu

Společnost LG v poslední době plnila titulky nejen technologických médií v souvislosti s údajným plánem odejít se smartphonového trhu. Nyní tyto spekulace posílila zpráva, že někdejší smartphonový gigant jedná o prodeji své mobilní divize s vietnamským konglomerátem Vingroup.

Portfolio společnosti Vingroup zahrnuje nejrůznější odvětví, včetně hotelnictví, turismu, nemovitostí, stavebnictví, byznysu s auty, distribuce a v neposlední řadě také smartphonů. Na konci minulého roku činila její tržní kapitalizace 16,5 miliard dolarů (zhruba 354 mld. korun). Pro LG již smartphony vyrábí, a to v rámci kontraktu ODM (original design manufacturing; původní výrobce designu).

LG na poli mobilního byznysu zažívá již delší dobu krušné časy. Od roku 2015 zaznamenala ztrátu 5 bilionů wonů (zhruba 96,6 miliardy korun), zatímco ostatní divize společnosti vykazovaly minimálně solidní finanční výsledky.

Podle webu BusinessKorea, která se zprávou přišla, má LG zájem prodat svou smartphonovou divizi vietnamskému obrovi „kousek po kousku“, protože prodat ji celou by prý bylo velice obtížné.

To, že LG zvažuje udělat v oblasti svého mobilního byznysu zásadní změny, naznačila jeho několik dní stará interní zpráva, která se zmiňovala o „prodeji, stažení a zmenšení smartphonové divize“.

Nejnovější vývoj nevěstí nic dobrého pro potenciálně revoluční telefon s rolovatelným displejem LG Rollable, který debutoval (formou krátkého promo videa) na nedávno skončivším veletrhu CES 2021 a který by měl podle „zákulisních informací“ dorazit již někdy v březnu.

Související články

Dnes nejčtenější

.