Zavřít reklamu

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o zajímavém funkčním prototypu rolovacího smartphonu. Telefon, o kterém jsme psali v našem nedávném článku, nepocházel z dílny příliš známého výrobce, v budoucnu bychom se ale mohli s velkou pravděpodobností dočkat svinovacího telefony značky LG.

Společnost LG si tento týden nechala zaregistrovat ochrannou známku pro značku „LG Rollable“. Vývoj zařízení produktové linie LG Rollable je zaštiťován projektem Explorer společnosti LG, pod jehož křídly vznikl například i telefon LG Wing. Svinovací smartphone s pracovním označením „Project B“ bude podle všeho v pořadí druhým smartphonem, který vzejde z dílny projektu Explorer. Zároveň se také bude jednat o historicky první svinovací smartphone, který se dostane na masový trh – samozřejmě za předpokladu, že vše půjde tak, jak má.

Galaxy Z Fold 2 se opravdu povedl, svinovací smartphone od Samsungu je ale zatím ve hvězdách:

Společnost LG se chce podle všeho stát ještě silnějším konkurentem pro firmu smartphone. Svůj připravovaný svinovací smartphone má v pláu představit v březnu příštího roku, tedy v době, kdy jihokorejský gigant obvykle představuje své nové smartphony produktové řady Galaxy S. Samsung se ale podle dostupných zpráv chce údajně začít od linie Galaxy S postupně odkloňovat, a vlajkovými loděmi mezi jejími smartphony by e v budoucnu měly stát skládací telefony produktové řady Z. K představení Samsungu Galaxy S21 by tak mohlo dojít již v lednu příštího roku. Svinovací smartphone z produkce společnosti LG by svou konstrukcí měl nabídnout o něco vyšší odolnost a neměl by trpět neduhy, se kterými se potýkal například Galaxy Fold první generace. Výhodou by měla být také absence kloubu.

Související články

Dnes nejčtenější