Zavřít reklamu

Nová rozborka zdrojového kódu aplikace Zprávy Google ve verzi 7.2.203 odhalila textový řetězec, který naznačuje, že Google pro svého výchozího androidového SMS klienta chystá určitou změnu. A pokud se stane realitou, uživatelé aplikace na některých zařízeních se budou muset poohlédnout po alternativách.

Textový řetězec jasně říká, že aplikace Zprávy Google přestane od 31. března fungovat na „necertifikovaných zařízeních“. Těmito zařízeními má Google na mysli ta, která běží na Androidu, ale neprošla jeho oficiálním certifikačním procesem pro GMS (Google Mobile Services; služby Google). Tato zařízení jsou uváděna na trh bez povinných aplikací Googlu, jejich prodejci však obvykle zákazníkům umějí poradit s tím, jak tyto aplikace a servisní frameworky tzv. sideloadovat.

Google těmto praktikám učinil přítrž, na aplikaci Zprávy Google však důsledky těchto kroků neměly vliv. To se nicméně brzy změní. Pokud máte necertifikované androidové zařízení, aplikace vám přestane za dva měsíce fungovat. Změna s největší pravděpodobností souvisí s tím, že Google začal pro aplikaci vydávat funkci koncového šifrování (přesněji řečeno pro službu RCS, kterou je možné v ní zapnout). Google totiž podle všeho nemůže u necertifikovaných zařízení garantovat, že nejsou v ohrožení a že následná konverzace uživatelů těchto zařízení není jakkoli ohrožena.

Související články

Dnes nejčtenější

.