Zavřít reklamu

Nový standard pro posílání zpráv RCS (Rich Communication Services) je oproti téměř 30 let starému standardu SMS (Short Message Service) obrovským skokem vpřed, pokud jde o textovou a multimediální komunikaci na smartphonech. Samsung sliboval její implementaci již před čtyřmi lety, do jeho výchozí aplikace pro posílání zpráv na zařízeních Galaxy se však dostává teprve nyní.

Někteří uživatelé smartphonů Galaxy si v těchto dnech v aplikaci Samsung Messages všimli upozornění, které je vybízí k zapnutí RCS zpráv. Upozornění je informuje o tom, že RCS zprávy ve výchozí aplikaci Samsungu pro „esemeskování“ vycházejí z implementace služby Googlem, díky čemuž nabídnou „funkčně bohatší, rychlejší a kvalitnější posílání zpráv přes Wi-Fi nebo mobilní data “.

Po zapnutí služby budou uživatelé moci odesílat textové zprávy, obrázky ve vysokém rozlišení i videa, reakce na zprávy a budou jim k dispozici i indikátory psaní. Kromě toho nový komunikační standard nabízí vylepšené funkce skupinového chatu, možnost vidět, kdy ostatní uživatelé chaty čtou, nebo koncové šifrování (tato funkce je však zatím jen ve fázi bety).

Aplikace Samsung Messages službu již dříve podporovala, avšak jen tehdy, když ji aktivoval mobilní operátor. Samsung již nicméně není na jejím zavádění operátory závislý, takže uživatelé si ji mohou užívat i tehdy, pokud je jejich operátor příznivcem starého standardu. Ještě dodejme, že Google a Samsung na službě spolupracují od roku 2018.

Dnes nejčtenější

.