Zavřít reklamu

Jak známo, Huawei je již od poloviny roku 2019 „trnem v oku“ Bílého domu, který na něj postupně uvalil několikery sankce. Ty nejnovější z loňského roku jej dokonce donutily prodat jeho divizi Honor, což nyní samostatné společnosti umožňuje na rozdíl od čínského technologického obra obchodovat s americkými společnostmi včetně Googlu. Nyní přišel vlivný ruský deník Kommersant se zprávou, že Honor pracuje na nové řadě telefonů, které budou mít k dispozici služby zmíněného amerického technologického giganta.

Deník se odvolává na blíže nespecifikovaného insidera, podle nějž rozluka Honoru s Huawei znamená, že na současných smartphonech prvně jmenovaného bude dostupný obchod s aplikacemi Huawei AppGallery, zatímco jeho nová zařízení k platformě služeb a aplikací HMS (Huawei Mobile Services), pod nějž zmíněný obchod patří, prý tak snadný přístup mít nebudou.

Honor kvůli sankcím své bývalé mateřské společnosti posledních více než 18 měsíců uváděl na trh smartphony bez služeb Googlu, což mělo značně negativní dopad na jejich prodeje na trzích jako Evropa či Rusko.

Příštím smartphonem Honoru, resp. řadou, bude Honor V40, její modely ale služby Googlu mít ještě nebudou, protože jejich vývoj začal ještě v době, kdy Honor patřil Huawei. Týkat se to bude zřejmě nadcházejících telefonů Honor X11 a Honor 40. Pro úplnost dodejme, že představení nové řady bylo odloženo z 18. na 22. leden.

Související články

Dnes nejčtenější

.