Zavřít reklamu

Příští generace herního smartphonu Asus ROG Phone, přesněji řečeno jeho zadní strana, se poprvé objevila na neoficiální fotografii. Vyplývá z ní, že telefon bude mít trojitý fotoaparát s 64MPx hlavním senzorem a že celkový design zad vychází z jeho předchůdce.

Kromě toho můžeme v pravém dolním rohu vidět červené tlačítko, které podle čínského leakera WhyLab, jenž snímek telefonu sdílel, může sloužit jako zkratka k aktivaci herního módu. Podle něj by smartphone mohl nést jméno ROG Phone 5, protože na zadní straně je číslo 05. Takto by se mohl jmenovat i proto, že číslo 4 se v čínské kultuře považuje za prokleté.

Telefon také v těchto dnech získal čínskou certifikaci 3C, která prozradila, že bude podporovat rychlé nabíjení s výkonem 65 W. Nedávno se též objevil v benchmarku Geekbench 5, kde v testu na jedno jádro získal 1081 bodů a vícejádrovém 3584 bodů (pro srovnání – ROG Phone 3 v něm dosáhl 953, resp. 3246 bodů, takže jeho nástupce by si oproti němu měl výkonově polepšit jen o několik procent).

Podle dosavadních neoficiálních zpráv dostane do vínku čipset Snapdragon 888, 8 GB operační paměti a softwarově poběží na Androidu 11. Uveden na scénu by měl být v březnu nebo dubnu.

Související články

Dnes nejčtenější

.