Zavřít reklamu

Mnoho uživatelů se zařízeními s operačním systémem Android 11 si stěžuje na to, že jim správně nefungují herní ovladače. Problémy nehlásí všichni uživatelé, zdá se, že potíže mají především majitelé různých modelů Google Pixel, Samsungu Galaxy S20 FE, Samsungu Galaxy S20 Ultra a některých telefonů od čínského výrobce OnePlus. Herní ovladač se ke zmíněným telefonům sice připojí normálně, nedokáže ale potom přenášet vstup do cílového zařízení. Menším problémem je pro některé i nemožnost přemapovat tlačítka na ovladači k akcím ve hrách.

Tyto problémy nezasahují pouze offlinové hry, potíže s nerozpoznáním ovladačů hlásí i aplikace streamovacích služeb. Vzhledem k tomu, že abyste si zahráli streamované hry pomocí Google Stadia nebo xCloudu, potřebujete mít ve většině případů připojený ovladač, jde o něco, co uživatelům kompletně zabraňuje v jejich využívání. Chybu v operačním systému podle všeho ovšem jistým způsobem obchází oficiální ovladač zmíněné služby Google Stadia.

Google zatím problém nijak řešit nezačal. Na internetu lze najít neoficiální dočasné tipy, které slibují, že po jejich použití začnou ovladače správně poslouchat. Uživatelská řešení většinou zahrnují obcházení některých funkcí aplikací pomocí vypnutí možností usnadnění přímo ve hrách. Doufejme, že Google problém vyřeší v některém z nejbližších updatů. Zaznamenali jste podobné problémy? Podělte se s námi o svou zkušenost v komentářích.

Související články

Dnes nejčtenější

.