Zavřít reklamu

Výrobci smartphonů v posledních letech vynakládají veškeré úsilí, aby je zbavili rámečků, a dalším krokem k dosažení tohoto cíle se zdá být přesunutí přední kamerky pod displej. Samsung údajně na technologii poddisplejové kamery pracuje již delší dobu a podle posledních „zákulisních“ informací bychom ji mohli vidět později v tomto roce v ohebném telefonu Galaxy Z Fold 3.

Včerejší teaser video displejové divize Samsungu nicméně odhalilo, že jako první budou technologii používat laptopy, nikoli smartphony. Video odkrylo, že díky fotoaparátu pod displejem budou moci mít laptopy s OLED obrazovkou technologického obra poměr stran k tělu až 93 %. Jaké konkrétní laptopy se technologie dočkají jako první, společnost neprozradila, podle všeho ale nebude trvat dlouho, než se stane realitou.

Z výše řečeného vyplývá, že v tuto chvíli též nevíme, kdy technologii uvidíme ve smartphonech Galaxy. Je však velmi pravděpodobné, že to bude ještě letos (stejně jako v případě laptopů).

Samsung není jediným smartphonovým gigantem, kdo na technologii poddisplejového fotoaparátu pilně pracuje, průlom do světa by s ní chtěly udělat i společnosti Xiaomi, LG nebo Realme. První telefon s touto technologií se již každopádně na scéně objevil, je jím několik měsíců starý ZTE Axon 20 5G. Jeho „selfie“ kamerka však svou kvalitou příliš neoslnila.

Související články

Dnes nejčtenější

.