Zavřít reklamu

Samsung na veletrhu CES 2021 představil program s názvem Galaxy Upcycling at Home. Jde o extenzi recyklačního programu Galaxy Upcycling, představeného v roce 2017, který vznikl s cílem prodloužit život starých zařízení Galaxy jejich upravením pro další použití (takto z nich vznikly např. dávkovače krmení nebo hrací automat). Nový program konkrétně umožní je znovu použít jako zařízení internetu věcí, a to prostřednictvím pouhého softwarového updatu.

Samsung uvedl, že aktualizuje staré telefony Galaxy tak, aby bylo možné je přeměnit na IoT zařízení, později v tomto roce. V prezentačním videu ukázal, že ze smartphonu je možné tímto způsobem učinit například dětskou chůvičku. Takto upravený telefon zachycuje a monitoruje zvuk a pošle upozornění vždy, když uslyší dětský pláč.

Program Galaxy Upcycling nebyl dosud veřejnosti plně dostupný. Jednalo se spíše o testovací platformu pro ilustraci toho, jak lze starou technologii přizpůsobit novému účelu. Samsung tento koncept jako první demonstroval na skupině starých smartphonů Galaxy S5, které proměnil na soupravu na těžbu bitcoinu, a loni ukázal telefonem Galaxy poháněný lékařský oční skener.

Nový update programu umožní dostat jej k daleko širší veřejnosti než doposud, jelikož k recyklaci starého zařízení nebudou uživatelé již potřebovat pájky ani jiné nástroje, ale jen aktualizovaný software.

Související články

Dnes nejčtenější

.