Zavřít reklamu

Přestože hlavní lednovou událostí bude pro fanoušky Samsungu oficiální odhalení napjatě očekávané řady Galaxy S21, korejský výrobce chystá i řadu dalších modelů. V tomto týdnu na asijské trhy dorazil například cenově dostupný Galaxy M02s, na konci měsíce se ale máme dočkat dalšího globálně dostupného modelu ze střední třídy. Neznáme zatím přesné datum vydání, ale uvedení Samsungu Galaxy A72 by už mělo být za dveřmi. V minulosti jsme se mohli pokochat smarphonem na uniklých renderech, nyní se na něj můžeme podívat zblízka na reálných fotografiích, i když mu vzhled trochu kazí maskovací fólie.

Díky novým obrázkům si můžeme potvrdit správnost předešlých renderů. Telefon, jehož předchůdce můžete v současnosti sehnat v tuzemských obchodech za cenu kolem 11 a půl tisíce korun, skutečně nabídne dříve slibovaný čtverný fotoaparát. Leaky už odhalily, že by hlavní senzor měl disponovat rozlišením 64 megapixelů, širokoúhlý objektiv by měl fotit v rozlišení 12 megapixelů a zbylé dva se budou muset spokojit s 5 megapixely. Na obrázcích vidíme pět „čoček“, ta pátá je ale s největší pravděpodobností LED dioda. Únik nově potvrzuje i přítomnost 3,5 mm jacku, který už není takovou samozřejmostí, jakou býval. Galaxy A72 by měl nabídnout obrovský 6,7 palcový AMOLED displej, čipset Snapdragon 720 a 6 nebo 8 gigabajtů operační paměti.

Předchůdce telefonu Samsung minule představil již v prosinci roku 2019 a uvedl ho na trh o měsíc později. Korejská společnost tedy nabrala tentokrát lehké zpoždění. Líbí se vám připravovaný Galaxy A72? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.