Zavřít reklamu

Samsung začal s vydáváním lednového bezpečnostního patche. Jako první jej v tuto chvíli dostávají několik let staré vlajkové lodě Galaxy S9 a Galaxy S9+.

Distribuce updatu s nejnovějším bezpečnostním patchem je momentálně omezena na uživatele v Německu. Jako vždy by se však měl v brzké době rozšířit do dalších zemí a na další zařízení. Má zhruba 113 MB a nese firmwarovou verzi G960FXXSDFTL (Galaxy S9) a G965FXXSDFTL1 (Galaxy S9+). V tuto chvíli není známo, jaké chyby patch opravuje – jihokorejský technologický obr tyto informace z bezpečnostních důvodů zveřejňuje obvykle s několikadenním zpožděním. Součástí aktualizace nejsou žádné nové funkce, což však vzhledem ke stáří telefonů není nikterak překvapivé.

Pokud jste majiteli výše zmíněných telefonů a nacházíte se v tuto dobu v Německu, už jste pravděpodobně byli na nejnovější update upozorněni. Pokud se tak nestalo, můžete si jako vždy zkontrolovat jeho dostupnost manuálně, a to otevřením Nastavení, klepnutím na volbu Aktualizace softwaru a zvolením možnosti Stáhnout a nainstalovat.

Je docela překvapivé, že Samsung začal novou bezpečnostní záplatu vydávat jako první na téměř tři roky staré smartphony – obvykle jsou prvními adresáty těchto updatů současné nebo minulé vlajkové lodě. Možná tím chtěl vyslat zprávu, že ani na tak staré telefony z hlediska zabezpečení nezapomíná.

Související články

Dnes nejčtenější

.