Zavřít reklamu

O příští vlajkové řadě Samsungu Galaxy S21 díky četným únikům z konce minulého roku víme prakticky vše a mohlo by se tak zdát, že technologický gigant bude 14. ledna, kdy řadu představí, „mlátit prázdnou slámu“. Nyní však do éteru pronikl leak, který se vnitřní paměti a který není potěšitelný – podle něj budou modely řady postrádat slot na microSD karty, takže rozšířit interní uložiště nebude možné.

Za nejnovějším únikem stojí značně spolehlivý leaker Roland Quandt, takže má svou váhu. A vzhledem k tomu, že Samsungu nečiní problém odstraňovat ze svých vlajkových lodí funkce, které je odlišovaly od konkurence (viz absence 3,5mm jacku v předloňské „vlajce“ Galaxy Note 10), je pravděpodobnost, že se řada Galaxy S21 bude muset obejít bez rozšiřitelného úložiště, poměrně vysoká.

Nebylo by to každopádně poprvé – slotem na microSD karty nebyly osazeny již vlajkové lodě Samsungu z roku 2015 a chyběl i dvěma modelům Galaxy Note z loňského a předloňského roku. Připomeňme, že podle neoficiálních informací bude vnitřní paměť telefonů nové řady disponovat kapacitou 128–512 GB.

Pokud by byl Quandtův leak pravdivý, pro mnoho uživatelů by to bylo jistě zklamání. I když se i 128 GB interní paměti může zdát jako hodně, v dnešní době, kdy několikaminutové video v rozlišení 4K může zabrat i několik gigabajtů a vzrůstá také velikost aplikací a zvláště her (některé zabírají i téměř 2,5 GB), může microSD karta časem chybět.

Související články

Dnes nejčtenější

.