Zavřít reklamu

Může se zdát, že uplynulý rok byl pro Samsung jedním velkým úspěchem. V záplavě pozitivních zpráv a vřele přijatých produktů ovšem můžeme najít několik kalných skvrn, kterými se jihokorejská společnost chlubit nemůže. V přehledu uvádíme tři, které nás zarmoutily během roku nejvíc.

Samsung Galaxy Note 20

1520_794_Samsung_Galaxy_Note20_all

Pokud se Samsungu v minulém roce nepovedl jeden telefon, musí to být nová základní verze řady Galaxy Note. Nešlo v žádném případě o špatný telefon, jeho horší kvality se vyjevily až při srovnáni s ostatními přístroji, které dokázaly v minulém roce nabídnout lepší poměr ceny a výkonu. A jeho největšími konkurenty se staly jiné telefony od Samsungu.

Velkým soupeřem se pro základní Note stala jeho vlastní vylepšená verze s přídomkem Ultra. Ta nabídla lepší displej, fotoaparáty i kapacitu baterii. V kontrastu s ní se tak ze základního Notu stala nečekaně málo lákává nabídka. Ta navíc ještě utrpěla s příchodem fantastického Galaxy S20 FE, který podstoupil podobné kompromisy jako Note, zato však lákal mnohem agresivnější cenou.

Výsměch iPhonu kvůli chybějícím nabíječkám

nabijecka-FB

Po posledních pár týdnech roku 2020 se vtipy Samsungu na úkor Applu a faktu, že k novému iPhonu nebude americká společnost přibalovat nabíječku, zdají dost absurdní. V prosinci unikla na veřejnost skutečnost, že minimáolně v některých oblastech nebude u telefonů řady S21 k dispozici nabíjecí adaptér. V souvislosti s únikem navíc Samsung svoje minulé posměšky na stranu Applu rychle ze sociálních sítí vymazal.

Trend absence nabíječejk u mobilních telefonů v posledním týdnu roku rozvířilo čínské Xiaomi, které ji ke své nové vlajkové lodi také nenabídne. Čínská společnost však nechá uživatele rozhodnout, zda-li adaptér potřebují a v případě potřeby jim ho dodá zdarma. Uvidíme, jestli podobnou cestou půjde i Samsung. Dodejme, že výrobce k těmto krokům pomalu nutí i nadnárodní organizace. Sama Evropská unie plánuje zákaz přibalování nabíječek kvůli jejich dopadu při produkci elektronického odpadu.

Samsung Neon

Samsung_NEON

Umělá inteligence Neon byla Samsungem představena na začátku roku na veletrhu spotřební elektroniky CES 2020. Ta bude mít v budoucnu za úkol vytvářet pomáhat uživatelům s množstvím rozdílných úkolů. Jejím hlavním tahákem je ale schopnost vygenerovat realistického virtuálního člověka. Neon má tak pomoci s interakcí s počítači pomocí zobrazení příjemnějších virtuálních pomocníků.

Na zmíněném veletrhu toho však Samsung oficiálně moc neodhalil. S ohledem na to, že jde o poměrně ostře očekávanou technologii, mlčení ze strany společnosti je celkem podezřelé. Víme, že služba bude dostupná v roce 2021, a to pouze pro firmy. Pokud se někdy dočkáme využití atraktivně vypadajícího asistenta i v zařízeních od Samsungu, zatím nikdo neví. Společnost pouze potvrdila to, že Neon nebude součástí nadcházející řady Galaxy S21.

Související články

Dnes nejčtenější

.