Zavřít reklamu

AI chatbot Samsungu s lidskou tváří jménem NEON, kterého vyvinula jeho dceřiná společnost STAR Labs, nedorazí v blízké budoucnosti na žádný telefon Galaxy, tedy ani modely nové vlajkové řady Galaxy S21. Potvrdil to sám její šéf.

AI technologie NEON byla poprvé představena na veletrhu CES 2020 začátkem roku a vyvolala více otázek než odpovědí. Do popředí pozornosti se znovu dostala až minulý měsíc, kdy šéf STAR Labs Pranav Mistry na Twitteru uvedl, že její testovací verze mu nyní běží na smartphonu a že Samsung ji ještě před Vánoci předvede veřejnosti. Záhy nato se objevily spekulace, že prvním zařízením, který by se virtuálním asistentem v lidské podobě mohl chlubit, by mohly být telefony příští vlajkové řady Galaxy S21. Po novém oznámení je však jasné, že tyto spekulace byly liché.

Pranav později doplnil, že NEON je „nezávislou službou, která je ve vývoji a bude spuštěná v roce 2021“. Dodal, že je „v tuto chvíli dostupná pouze pro segment B2B, a to prostřednictvím rozhraní View API a NEON Frame“.

Podle předchozích oznámení by technologii mohly firmy využít k vytváření na AI založených interaktivních zážitků pro spotřebitele. Tito avataři by mohli existovat jako záložní moderátoři zpráv, ale např. i jako umělou inteligencí vygenerované komiksové postavy. S těmito avatary by pak spotřebitelé měli být schopni interagovat prostřednictvím smartphonů, pravděpodobně z cloudu nebo připojením se ke službě.

Související články

Dnes nejčtenější