Zavřít reklamu

Samsung 14. ledna představí novou vlajkovou řadu Galaxy S21 a společně s ní velmi pravděpodobně i nová bezdrátová sluchátka Galaxy Buds Pro. Po jejich boku by ale na scénu mohl uvést také chytrý lokalizační přívěsek Galaxy SmartTag, o kterém jsme psali koncem minulého roku. Ten se nyní poprvé objevil na fotografiích.

Galaxy Smart Tag je na snímcích tchajwanské telekomunikační agentury NCC (National Communication Commission) vyobrazen v černé barvě, z předchozích leaků však víme, že by měl být dostupný ještě ve světle hnědém barevném provedení. Zařízení designem připomíná některé sledovací přívěsky značky Tile a na délku i šířku by mělo měřit přibližně 4 cm.

Certifikační záznam agentury o lokátoru neuvádí žádné informace, jiné certifikační úřady však předtím odhalily, že bude poháněn technologií Bluetooth 5.1 LE, díky níž by měl být schopen – při minimální spotřebě energie – najít předměty uvnitř na vzdálenost až 400 m a venku až 1000 m, a jednou vyměnitelnou 3V knoflíkovou baterii. Měl by také být kompatibilní se službou Samsungu SmartThings Find.

Pokud jde o cenu, přívěsek by se měl v Evropě prodávat za 15–20 eur (v přepočtu zhruba 400–520 korun). Více informací bychom se o něm měli dozvědět v následujících dnech.

Související články

Dnes nejčtenější

.