Zavřít reklamu

Ačkoliv se nejedná o příliš vánoční téma, rozhodne vám zabezpečení vašeho smartphonu ulehčí život a především nabídne klidné spaní. Kybernetických útoků totiž neustále přibývá, jsou sofistikovanější a především cílí na ty nejzranitelnější, tedy samotné uživatele. Určitě je tedy dobré neopomínat svůj vlastní pohyb v kyberprostoru a zajistit si nějaká preventivní opatření, díky nimž nebudete muset neustále panikařit, když se váš smartphone chová nevyzpytatelně. V každém případě jsme si pro vás připravili 5 zdaleka nejlepších aplikací pro Android, které sice mají na trhu řadu povedených alternativ, ale v našem malém českém rybníčku se rozhodně jedná o volbu číslo jedna.

MobiShield

Není nad to disponovat nějakým tím sofistikovaným antivirem, který ochrání vaše nejcitlivější data a zároveň vás ušetří případu, kdy budete vystaveni ransomwaru nebo ještě horšímu a nebezpečnějšímu typu útoku. Zejména o Vánocích totiž podobné tendence sílí a nabírají na obrátkách. Právě MobiShield je pak poměrně šikovná aplikace, která pro vás zajistí nejen pravidelné skenování vašeho telefonu, ale zároveň vás upozorní na webové hrozby a skvěle doplní antivirus. Ten totiž není jediným přijatelným řešením a ve finále budete vděční, že vám hlídá záda i nějaký další software. Pokud tedy máte v plánu absolvovat vánoční svátky v klidu, není lepší volby.

TurboVPN

Jistě znáte ten pocit, když si hledáte něco, o čem byste raději okolnímu světu neříkali. Samozřejmě vám nikdo nezakazuje vymazat historii, využít Incognito mód nebo zkrátka spálit pevný disk. Nicméně ani to vám ve většině případů nepomůže a vy musíte žít s tím, že jsou veškerá data uložena na vzdáleném serveru. Naštěstí za vás toto dilema řeší VPN, tedy Virtual Private Network. V praxi se jedná o virtualizovanou síť, která funguje jako prostředník mezi vámi a „širokým internetem tam venku“. Poskytovatel VPN pak poskytuje vlastní dočasnou IP adresu a dalších několik vrstev zabezpeční, které zajistí, že nikdo neodhalí vaši reálnou polohu. Stejně tak se jedná o zabezpečení v případě, že vaše připojení není úplně bezpečné a vy se bojíte potenciálních útočníků. Ideálním kandidátem je pak Turbo VPN, společnost zajišťující No Log Policy. To znamená, že si nevede žádné záznamy a vy jste tudíž při používání absolutně anonymní. Třešničkou na dortu je pak možnost připojit se takřka do jakékoliv země a nebo využívat služby 24/7.

Onion Browser

VPN připojení je sice v 99 % případů naprosto bezpečné a dostačující, ale přesto existuje ještě jedna poslední vrstva zabezpečení, která vám umožní doslova zmizet z internetové existence. Řeč je o pověstném Onion prohlížeči, také známém jako Tor, který staví na podobné technologii jako VPN připojení. Rozdíl nicméně tkví v tom, že se jedná o open-source nezávislý projekt, a tudíž máte jistotu, že vás poskytoval „neudá“, pokud se mu něco z vašeho vyhledávání nebude líbit. Na Turbo VPN je sice spolehnutí, ale pokud chcete mít v noci úplně klidné spaní, doporučili bychom Onion prohlížeč využívat. Nehledě na to, že je o poznání efektivnější, přívětivější a rychlejší než konkurenční prohlížeče od „velkých“ společností. A pokud jste zvyklí na Mozillu Firefox, můžete si připsat ještě jeden bod k dobru. Onion Browser totiž staví na podobném jádře.

ProtonMail

Antiviry, respektive antimalware software jsme si již prošli, VPN poskytovatele taky, tudíž je čas podívat se i na zabezpečení osobnější komunikace, která může hrát v životě člověka ještě větší a důležitější roli. Ačkoliv by se dalo argumentovat tím, že většina lidí používání Gmail nebo i jakéhokoliv jiného poskytovatele, stále se nejedná o příliš bezpečnou možnost. Pakliže se vám totiž někdo nabourá do e-mailu, máte smůlu a Googlu většinou nějakou dobu trvá, než na vaši stížnost zareaguje. Popřípadě se může stát, že vám zablokuje účet úplně a vy se už nikdy ke svým zprávám nedostanete. Naštěstí tuto skutečnost řeší ProtonMail, vynikající alternativa k Gmailu, která staví na end-to-end šifrování a bezpečné komunikaci. To v praxi znamená, že žádná třetí strana nemůže e-maily dešifrovat a nabourat se někomu do účtu je takřka nemožné. Potěší i elegantní design, přehlednost a především spolehlivost, která je díky open-source komunitě bezkonkurenční.

Avast Mobile Security Antivirus

Skončeme tím nejdůležitějším a nejpodstatnějším pro váš smartphone – antivirus. Již dávno jsou pryč doby, kdy se jednalo o výkon čerpající, počítač či telefon zatěžující software, který postupem času leda tak doháněl uživatele k frustraci. S příchodem mobilních telefonů a změny jejich využívání se totiž vývojáři zaměřili zejména na jednoduchost, přehlednost a co nejvíce funkcí, které nesledují pouze dění v samotném zařízení, ale také internetový provoz. A právě to nabízí i aplikace Avast Mobile Security z dílny legendární české společnosti, která to dohrála až na světově uznávaného giganta v oboru kybernetické bezpečnosti. Kromě zabezpečení Wi-Fi připojení a identifikace potenciálních rizik se tak můžete těšit i na funkci chránící vaši identitu, možnost „zakonzervovat“ až 40 vašich důvěrných fotek, či klasické skeny, které identifikují jakýkoliv problém spojený s malwarem nebo hrozbou. A pokud vám nepostačí verze zdarma, za 4.99 dolarů měsíčně si můžete dokoupit například VPN připojení, díky němuž nikdo nedokáže odhalit vaši reálnou polohu.

Dnes nejčtenější

.