Zavřít reklamu

S tím, jak byly miliony lidí během koronavirové pandemie donuceny pracovat a učit se z domova, stoupla ve třetím kvartálu letošního roku poptávka po monitorech. Růst hlásí i Samsung – v předmětném období prodal 3,37 milionu počítačových monitorů, což je meziroční nárůst o 52,8 %.

Samsung ze všech značek zaznamenal nejvyšší meziroční růst, jeho tržní podíl ze zvýšil z 6,8 na 9 % a byl pátým největším výrobcem počítačovým monitorů na světě.

Jedničkou trhu zůstala společnost Dell, která v předposledním čtvrtletí vyexpedovala 6,36 milionu monitorů a jejíž tržní podíl činil 16,9 %, na druhém místě skončila společnost TPV s 5,68 miliony prodaných monitorů a podílem 15,1 % a čtvrtou příčku obsadilo Lenovo, které do obchodů dodalo 3,97 milionu monitorů a „ukouslo“ si podíl 10,6 %.

Celkové dodávky monitorů v uvedeném období činily 37,53 milionu, což je z roku na rok o téměř 16 % více.09

Jihokorejský technologický gigant uvedl nedávno na scénu nový monitor s názvem Smart Monitor, který je navržený právě pro práci z domova. Nabízí se ve dvou variantách – M5 a M7 – a používá operační systém Tizen, který mu umožňuje spouštět mediální streamovací aplikace jako Netflix, Disney+, YouTube a Prime Video. Do vínku také dostal podporu standardů HDR10+ a Bluetooth, Wi-Fi či port USB-C.

Související články

Dnes nejčtenější