Zavřít reklamu

Vánoce pomalu začínají, blíží se raketovým tempem a vy jistě začínáte nervózně přemýšlet nad tím, co byste si měli během vánočních svátků zahrát. Ano, dalo by se sice naprosto trefně argumentovat tím, že vychází Cyberpunk 2077, nicméně tuto možnost bychom vážně nedoporučovali. Konec konců, kdo chce strávit celé svátky přikovaný k obrazovce a ani nevidět svou rodinu, že? Proto jsme si pro vás připravili seznam pěti mobilních hříček, které ukojí vaše hráčské choutky a zároveň jsou to takové jednohubky, že vám dovolí věnovat dostatečný čas svým blízkým a neopomenout ani nějaké ty pohádky v televizi, zatímco se budete ládovat vynikajícím cukrovím.

Logická hra Monument Valley 2

Spadá-li do vašich novoročních předsevzetí také trénování mysli a učení nových věcí, či snad zvyšování své produktivity, nastražte uši. Pokud jste také tak vášniví hráči jako my a průběžně sledujete novinky na herní scéně, jistě vám neunikla záplava logických a puzzle her, které si na Android našly cestu a o nichž se v herním zpravodajství hojně mluvilo. Většina z nich staví na podobném principu a ničím příliš nepřekvapí, ale jedna z nich nad své soukmenovce přece jen vyčnívá. Řeč je o Monument Valley 2, malebné a minimalistické hříčce, která si najde cestu do srdce každého z hráčů. Kromě izometrického pohledu a příjemného soundtracku nabízí také možnost ovládat dvě postavy, které si budou navzájem vypomáhat, a unikátní herní prostředí. Jak je již z názvu patrné, jedná o další díl, který dotahuje neduhy svého předchůdce k dokonalosti a v rámci žánru nabízí příjemné osvěžení. Nebojíte-li se tedy mírně potrápit mozkové závity, rozhodně po Monument Valley 2 sáhněte, za 129 korun není co řešit.

Epické závodění v Asphalt 9: Legends

Pokud se vyžíváte v hraní na telefonu již nějakou dobu a nejste včerejší, jistě jste se setkali se sérií Asphalt, která má nejen na smartphonech předlouhou historii. První díl totiž vyšel již v roce 2004 a na tehdejší dobu nabízel ojedinělou grafickou stránku, netradiční ovládání a především reálnou fyziku a kolize, díky nimž se i arkádová závodní hra zdála realističtější. S každým následujícím počinem se sága vyvíjela a postupně dospěla až k dosud poslednímu a bezkonkurenčně nejlepšímu titulu – Asphalt 9: Legends. V něm je hlavním cílem zvítězit v různorodých pouličních závodech, vydobýt si status nejlepšího závodníka a prohnat při tom nějaké ty našlápnuté čtyřkolové mašiny. Stejně jako předchozí díly, i devátý přírůstek se může pochlubit širokým vozovým parkem, kde najdeme ikonické značky jako je Ferrari, Porsche, Lamborghini a spoustu dalších. Naprosto fantastická audiovizuální stránka je samozřejmostí. Díky propracovanému ovládání ucítíte každé přidání plynu a drift, což dodá hře šťávu a vy telefon jen tak z ruky nepustíte. Máte-li tedy v oblibě nablýskané drahé káry, Asphalt 9: Legends si rozhodně zkuste a upusťte páru. Hra je navíc plně zdarma.

Vynikající FPS Call of Duty: Mobile

Herní sérii Call of Duty zná snad každý poctivý hráč. Doposud byla však výsadou zejména počítačů a konzolí, mobilní hráči museli spoléhat na nemastné neslané adaptace a více či méně úspěšné pokusy, kterým se však nepovedlo plně zprostředkovat autentický zážitek. To se naštěstí změnilo před několika měsíci s vydáním Call of Duty: Mobile, jedné z nejpropracovanějších a nejhranějších FPS her na telefony. Hra slouží jako pocta předešlým dílům a nabízí směsici map ze všech předchůdců, ale zároveň přináší i obohacení ve formě nových módů a turnajů. Ovládání je poměrně intuitivní a příliš se neliší od ostatních verzí. Stejně je to i u grafické stránky, která na poměry mobilních zařízení nabízí pěknou podívanou a širokou paletu nastavení, díky čemuž hru rozjedou i starší smartphony. Call of Duty: Mobile je zkrátka dokonalá všehochuť svého žánru a pomyslný král, kterého si vyzkoušelo již stovky milionů hráčů. Máte-li tedy chuť postřílet pár nepřátel a průběžně se zlepšovat, zamiřte na Google Play a dejte hře šanci.

Dlouhodobá strategie Civilization VI

Kdo by neznal legendární herní ságu Sid Meier’s Civilization, která přepsala dějiny strategií a zapsala se do historie jako jakási stálice herního průmyslu. Oproti konkurenci totiž nabízí o poznání širší možnosti, jak ostatním národům zatopit. Ať už slovně nebo nepříliš diplomatickými, lehce násilnými nástroji, jako je například atomová bomba. Pochopitelně nechybí celý průřez vývojem lidstva, a to od doby kamenné až po lety do vesmíru. Civilizace je v tomto ohledu nanejvýš nevyzpytatelná a je jen na vás, jak svůj národ povedete. Možností je v podstatě neomezené množství a jediným limitujícím faktorem je fantazie. A výkon vašeho telefonu, samozřejmě. Pochopitelně žertujeme, Sid Meier’s Civilization VI si užijete plynule na většině telefonů s Androidem. Nechybí plnohodnotný zážitek jako z počítačové verze, detailní grafická stránka a kvanta obsahu, který vám vydrží na desítky a stovky hodin. Za vyšší cenovku 499 korun to zkrátka stojí. Tak zamiřte do Google Play a staňte se samozvaným vůdcem. Hru si můžete stáhnout i zdarma, ale k dispozici budete mít pouze 60 tahů.

Odpočinková adventura Sky: Children of Light

Co si budeme povídat, konec roku je vždy hektický. Člověk nikdy neví, co má očekávat, ať už v práci nebo při studiu a stres se jen kupí. V tomto případě je lepší vydechnout, nechat svůj myšlenkový tok zpomalit a zapnout si nějakou tu milou adventuru, jež vás rozveselí a připraví vás i na těžší životní okamžiky. Jednou z těch nejlepších je i Sky: Children of Light, příjemná a malebná hříčka z dílny známého studia thatgamecompany. Pokud jste někdy hráli legendární výpravné Journey, v jeho duchovním nástupci se bude cítit jako doma. Kromě vynikajícího hudebního doprovodu, podtrhujícího celkovou atmosféru, na vás totiž čeká také rozlehlý herní svět k prozkoumání, včetně 7 roztodivných světů. Každý z nich nabídne unikátní prostředí, detailní scenérie i spoustu možností jak interagovat s prostředím. Hru si navíc můžete okořenit nějakým tím módem pro více hráčů a vydat se na výpravu třeba s kamarádem. Hratelnost je nanejvýš intuitivní, jednoduchá a uvede vás až do meditativního stavu, což po náročném dni jistě oceníte. Pokud máte tedy pro adventury slabost, dejte Sky: Children of Light šanci. Je zcela zdarma.

 

Dnes nejčtenější

.