Zavřít reklamu

Chystaný nejlevnější 5G telefon Samsungu Galaxy A32 5G se objevil v databázi populárního benchmarku Geekbench 5, který odhalil jeho dosud neznámé základní specifikace. Pohánět jej prý bude čip Dimensity 720 od MediaTeku, který doplní 4 GB operační paměti.

Databáze benchmarku také potvrzuje, že telefon, označovaný zde jako SM-A326B, bude softwarově postavený na Androidu 11, což jsme se již dříve dozvěděli z benchmarku HTML5 Test. Je tak pravděpodobné, že dorazí s uživatelskou nadstavbou One UI 3.0 či novější. Smartphone jinak v testu jednoho jádra získal 477 bodů a v testu více jader 1598 bodů.

Letos v létě představený čip Dimensity 720 je vyráběn pomocí 7nm procesu a disponuje dvěma výkonnými procesorovými jádry Cortex-A76, které běží na frekvenci 2 GHz, šesti úspornými jádry Cortex-A55, taktovanými rovněž na 2 GHz, a grafickým jádrem Mali-G57 MC3.

Galaxy A32 5G podle dřívějších úniků nabídne displej typu Infinity-V s úhlopříčkou 6,5 palců, čtverný fotoaparát s rozlišením 48, 8, 5 a 2 MPx, do zapínacího tlačítka integrovanou čtečku otisků prstů, NFC a podporu rychlého nabíjení s výkonem 15 W.

Vzhledem k tomu, že telefon v těchto dnech obdržel certifikaci americké vládní agentury FCC, měl by být již brzy uveden na scénu – pravděpodobně se tak stane během následujících několika týdnů.

Související články

Dnes nejčtenější

.