Zavřít reklamu

Trvalo to několik let, ale Google nyní konečně oznámil, že jím vyvíjený nový standard pro posílání zpráv RCS (Rich Communications Services), který má nahradit téměř 30 let starý standard SMS (Short Message Service), je dostupný globálně – může jej využít každý, kdo používá androidový telefon a nativní aplikaci Zprávy. Kromě toho dal technologický obr na vědomí další důležitou novinku – do RCS zavádí koncové (end-to-end) šifrování.

Tato funkce ještě není plně implementována – podle Googlu začnou šifrování RCS konverzací jeden na jednoho ještě v listopadu zkoušet betatesteři, k více uživatelům se pak dostane na začátku příštího roku.

RCS zprávy budou šifrovány automaticky a oba účastníci budou muset používat aplikaci Zprávy se zapnutými chatovými funkcemi. I když Google neřekl, kdy funkce opustí betu, vypadá to, že aplikace má otevřenou veřejnou betu, což znamená, že funkci by uživatelé měli dostat dříve než později.

Jen pro připomenutí – standard RCS nabízí vylepšenou kvalitu fotografií a videí, posílání a přijímání zpráv přes Wi-Fi, vylepšené možnosti skupinového chatu, možnost odesílání reakcí na zprávy či možnost vidět, kdy ostatní čtou chaty. Pokud jsou vám tyto funkce povědomé, nemýlíte se – využívají je populární sociální a komunikační platformy Messenger, WhatsApp nebo Telegram. Aplikace Zprávy se tak díky RCS stane sociální platformou svého druhu.

Dnes nejčtenější

Další články