Zavřít reklamu

Samsung a IBM budou spolupracovat na vývoji 5G projektu, jehož cílem je pomoci podnikům ve všech průmyslových odvětvích modernizovat jejich provoz pomocí řešení edge computingu, technologie 5G a hybridního cloudu. Jinými slovy chtějí partneři podnikové sféře pomoci v oblasti, která se označuje jako čtvrtá průmyslová revoluce nebo Průmysl 4.0.

Klienti budou moci využít 5G zařízení Galaxy a portfolio podnikových end-to-end síťových produktů Samsungu – od venkovních a vnitřních základnových stanic po technologii milimetrových vln – společně s technologiemi otevřeného hybridního cloudu, platformou edge computingu, AI řešeními a konzultačními a integračními službami společnosti IBM. Firmy budou mít též k dispozici další zásadní technologie spojené s Průmyslem 4.0, jako je internet věcí nebo rozšířená realita.

Do spolupráce bude též zapojena pod IBM patřící softwarová společnost Red Hat, která bude ve spolupráci s oběma partnery zkoumat interoperabilitu hardwaru a softwaru Samsungu s platformou IBM Edge Application Manager, jež běží na otevřené hybridní cloudové platformě Red Hat OpenShift.

Nejde o první spolupráci Samsungu a IBM v poslední době. Začátkem letošního roku jihokorejský technologický obr oznámil, že vyrobí nejnovější čip IBM pro datová centra s názvem POWER10. Je postaven na 7nm procesu a slibuje až 20x vyšší výpočetní výkon než čip POWER9.

Související články

Dnes nejčtenější