Zavřít reklamu

Samsung to bude mít s novou generací své vlajkové řady příští rok zatraceně těžké. Konkurence pro Galaxy S21 se začíná pomalu poodhalovat a pro korejského giganta to nevypadá moc dobře. Do souboje vyzvou nadcházející smartphone zejména čínské firmy. Na začátku příštího roku by se Samsungem měli vést válku pomocí modelů Xiaomi Mi 11 Pro a OnePlus 9, jež by měly nabídnout podobné specifikace jako korejské telefony, jen za příznivější cenu. Na internetu se nyní objevil únik, který ukazuje vylepšený Google Pixel 5 Pro bez výřezu pro přední fotoaparát. To značí jediné – Google zřejmě předběhne Samsung a nabídne telefon s kamerkou skrytou přímo pod displejem.

Google by nebyl první výrobce, který nabízí telefon s kamerou pod předním displejem. O tohle prvenství ho připravilo čínské ZTE se svým Axon 20 5G. Na takováto technologická vítězství jsme si však už u čínských společností zvykli, málokdy je ale dovedou k dokonalosti. U zmiňovaného ZTE je například při zobrazovaní světlého obrazu nad foťákem poznat, že je v té oblasti displej upravený. Uvidíme, jak se s výzvou popasuje obří Google. Pro správné fungování takové kamerky totiž musí být displej speciálně přizpůsobený k tomu, aby jím procházelo světlo. To způsobuje, že upravená část displeje trochu odlišným způsobem odráží světlo, alespoň to tak platilo u zmiňovaného telefonu od ZTE.

Kromě kamerky pod displejem by podle úniků informací měl nový Pixel Pro nabídnou na vlajkovou loď vcelku průměrné specifikace. Hovoří se o čispetu Qualcomm Snapdragon 865, osmi gigabajtech operační paměti a 256 gigabajtech místa na disku. Jde sice o posun oproti klasickému pátému Pixelu, ten ale osazení průměrným Snapdragonem 765G vysvětloval komplikovaným a zdlouhavým vývojem. Pixel 5 Pro ovšem zcela určitě nabídne famózní fotoaparát, který pravidelně svádí vyrovnaný souboj i s klasicky skvěle fotícím iPhonem.

Únik samozřejmě musíme brát s rezervou. Server Slashleaks, kde se původně objevil, sám upozorňuje, že je možné mu věřit tak na 25%. Pokud ale zařízení existuje, měli bychom se ho dočkat už někdy v první polovině příštího roku. Jak se vám líbí myšlenka fotoaparátu pod displejem? Myslíte, že se ho u Samsungu dočkáme například v připravovaném Galaxy Z Fold 3, jak tvrdí některé spekulace? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější