Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek asi víte, Samsung v listopadu oficiálně představil svůj první 5nm čipset Exynos 1080. Během jeho uvádění na scénu se zmínil o tom, že jako první jej bude používat blíže neurčený telefon od společnosti Vivo. Nyní vyšlo najevo, že to bude smartphone Vivo X60, o kterém se v této souvislosti již předtím spekulovalo.

Vivo X60 nebude mít od Samsungu jen čipset, ale i jeho displej Super AMOLED typu Infinity-O s obnovovací frekvencí 120 Hz. Do vínku také dostane 8 GB operační paměti, 128 nebo 512 GB vnitřní paměti, čtverný zadní fotoaparát (údajně se stabilizací pomocí gimbalu), poddisplejovou čtečku otisků prstů, podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W a také podporu 5G sítě a standardů Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0.

Vivo X60 bude ve skutečnosti řada, která kromě základního zahrne i modely X60 Pro a X60 Pro+, jež bude rovněž pohánět Exynos 1080. Nová řada bude veřejnosti odhalena 28. prosince a její cena by měla začínat na 3 500 jüanů (zhruba 11 500 korun). V tuto chvíli není jasné, jestli se řada podívá mimo Čínu.

Exynos 1080 budou podle neoficiálních zpráv používat i na začátek příštího roku plánované telefony dalších čínských společností Xiaomi a Oppo. I když se to může zdát zvláštní, zatím není známo, jaký smartphone Samsungu na něm poběží jako první.

Související články

Dnes nejčtenější