Zavřít reklamu

Grafická nadstavba One UI 3.0 je stále ještě poměrně žhavým tématem. Spolu s tím, jak se postupně šíří mezi běžné uživatele, se objevují nové a nové poznatky, reakce a objevy. Jeden z těch nejnovějších objevů se týká významné změny v úpravách fotografii v nativní aplikaci Galerie.

Majitelé smartphonů značky Samsung, kteří se již dočkali příchod grafické nadstavby One UI 3.0, si mohou v nativní aplikace Galerie všimnout jedné výrazné novinky. Pokud sami neurčí jinak, nebude už docházet k automatickému ukládání kopie původního verze snímku. Jedná se o relativně nenápadnou, ale významnou změnu, která je specifická pro One UI 3.0. U dosavadních verzí grafické nadstavby One UI vždy docházelo k automatickému vygenerování samostatného souboru, přičemž uživatel měl z domovské obrazovky nativní aplikace Galerie přístup jak k původní, tak i upravené verzi fotografie. S příchodem One UI 3.0 je původní verze okamžitě nahrazena upravenou, úpravy lze ale vzít zpět pomocí několika málo snadných kroků. Pokud byste si chtěli uložit původní kopii fotografie, stačí klepnout na ikonku tří teček a zvolit Uložit kopii. Galerie se tak stává o poznání přehlednější.

Grafická nadstavba One UI 3.0 odráží ambice společnosti Samsung o neustálé vytváření nových a inovativních zkušeností. Zmíněná aktualizace přinesla četné změny nejen co se týče uživatelského rozhraní, ale také funkcí. Kromě zmíněné novinky ohledně ukládání fotografií se nativní Galerie dočkala ještě několika dalších drobných vylepšení po stránce úprav snímků.

Související články

Dnes nejčtenější