Zavřít reklamu

Samsung uvedl na scénu dva nové monitory Smart Monitor M5 a Smart Monitor M7, které mohou také sloužit jako chytré televizory, neboť je pohání operační systém Tizen. Nejprve budou dostupné v USA, Kanadě a Číně, poté se dostanou na některé další trhy.

Model M5 dostal do vínku displej s rozlišením Full HD, poměr stran 16:9 a bude se nabízet ve verzích s úhlopříčkou 27 a 32 palců. Model M7 disponuje obrazovkou s rozlišením 4K a stejným poměrem stran jako sourozenec, maximálním jasem 250 nitů, pozorovacím úhlem 178° a podporou standardu HDR10. Oba monitory jsou rovněž vybaveny stereo reproduktory s výkonem 10 W.

Vzhledem k tomu, že oba běží na operačním systému Tizen 5.5, je na nich možné spouštět aplikace pro chytré televize jako Apple TV, Disney+, Netflix nebo YouTube. Pokud jde o konektivitu, monitory podporují dvoupásmovou Wi-Fi 5, protokol AirPlay 2, standard Bluetooth 4.2 a mají dva HDMI porty a minimálně dva USB porty typu A. Model M7 má navíc USB-C port, který může připojená zařízení nabíjet výkonem až 65 W a přenášet videosignály.

Oba modely dostaly do vínku také dálkový ovladač, který je možné použít ke spouštění aplikací a navigaci po uživatelském rozhraní. K dalším funkcím novinek patří hlasový asistent Bixby, Screen Mirroring, bezdrátový DeX a Remote Access. Posledně jmenovaná funkce uživatelům umožňuje dostat se na dálku k obsahu jejich PC. Mohou též spouštět „microsoftí“ aplikace Office 365 bez nutnosti použití počítače a vytvářet, upravovat a ukládat dokumenty přímo v cloudu.

Model M5 bude dostupný za několik týdnů a bude se prodávat za 230 dolarů (27palcová verze ) a 280 dolarů (32palcová varianta). Model M7 vstoupí do prodeje začátkem prosince a bude stát 400 dolarů.

Dnes nejčtenější

.