Zavřít reklamu

Baterie do smartphonů ušly za dobu své existence dlouhou cestu, jejich výdrž však ani dnes není kdovíjaká – ani špičkové telefony na jedno nabití nevydrží déle než pár dní. A i když tento problém je řešitelný použitím powerbanky nebo pouzdra na baterie, Samsung si do budoucna představuje něco mnohem elegantnějšího – samonapájecí prsten. Vyplývá to z patentu, který začátkem týdne pronikl do éteru.

Prsten by se podle představ Samsungu napájel pohybem ruky uživatele. Přesněji řečeno by pohyby ruky uvedly do pohybu magnetický disk uvnitř prstenu, čímž by se vytvářela elektřina. To však není vše – jak patent naznačuje, prsten bude schopný přeměňovat na elektřinu i tělesné teplo.

Uvnitř prstenu by také měla být malá baterie, která bude sloužit k uchování vytvořené elektřiny, než bude přenesena do telefonu. A jak přesně ji prsten do telefonu dostane? Podle patentu nebude třeba do telefonu připojovat kabel nebo jej pokládat na nabíječku, prsten jej bude jednoduše nabíjet s tím, jak jej bude uživatel používat. Pokud máte nyní smartphone v ruce, můžete si všimnout, že buď váš prsteníček nebo prostředníček je přímo naproti místu, kde by se nacházely bezdrátové nabíjecí cívky (nebo kde se nacházejí, pokud váš telefon disponuje bezdrátovým nabíjením).

Jako u všech zařízení popsaných v patentech není ani u prstenu s vlastní energií jasné, jestli se z něj někdy stane komerční produkt. Dovedeme si představit, že s jeho vývojem by bylo spojeno nemálo obtíží, nicméně je to nepochybně velmi zajímavý koncept, který by mohl přinést revoluci do způsobu nabíjení smartphonů.

Dnes nejčtenější

.