Zavřít reklamu

Aplikace WhatsApp patří v současné době k nejpopulárnějším komunikačním kanálům, ale konkurence je silná a tak Facebook, který WhatsApp vlastní, neustále pracuje na nových funkcích, které stávající uživatele u chatovací aplikace udrží a zároveň nové přiláká. Z toho důvodu nedávno přibyla úplně nová funkce, jež ve své ekvivalentní podobě nedávno debutovala v Messengeru na Facebooku, touto vychytávkou není nic jiného, než mizející zprávy, pojďme se společně podívat, jak mizející zprávy fungují a jak je aktivovat.

Návod sám o sobě je velmi krátký a jednoduchý:

 1. Otevřete aplikaci WhatsApp
 2. Vyberte kontakt nebo skupinový chat, kde chcete mizející zprávy zapnout
 3. Klikněte v levém horním rohu na jméno kontaktu či skupiny
 4. Vyberte Automatické odstraňování zpráv
 5. Klepněte na Zapnuto

Jak se můžete sami dočíst na obrazovce při zapínání novinky, zprávy se automaticky smažou po sedmi dnech. Mizející zprávy tedy nefungují, snad prozatím, jako na Messengeru, ale i tak se může jednat o užitečnou funkci. Sám WhatsApp pak upozorňuje, abyste novinku používali pouze s lidmi, kterým důvěřujete, protože daná osoba si může samozřejmě pořídit snímek obrazovky či zpráv někomu přeposlat. Ve skupinovém chatu může automatické odstraňování zpráv zapnou jedině správce skupiny.

Co dalšího je potřeba brát v potaz? 

 • Zprávy odeslané před zapnutím funkce nebudou nijak ovlivněny.
 • Automaticky mizejí také odeslaná média, pokud však má uživatel zapnuté jejich automatické ukládání, nebudou tato ze zařízení smazána.
 • Zprávy se smažou i v tom případě, že si je adresát během sedmi dnů nepřečte, jejich obsah se však stále může zobrazovat v oznámeních.
 • Pokud odpovídáte na určitou zprávu tím způsobem, že je součástí vaší odpovědi i text původní zprávy, zůstane původní zpráva viditelná i po uplynutí jednoho týdnu.
 • Pokud mizející zprávu přepošlete do skupinového chatu, nebude v této skupině zpráva smazána.
 • Pokud uživatel vytvoří zálohu ještě před automatickým smazáním zpráv, budou zprávy v záloze obsaženy a smažou se, až když dotyčná osoba data ze zálohy obnoví.

Přijde vám nová funkce WhatsAppu užitečná? Byli byste raději kdyby mizející zprávy fungovaly jako v Messengeru? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Dnes nejčtenější

.