Zavřít reklamu

O nadcházejících skládacích telefonech toho v poslední době píšeme spoustu. Samsung tento segment své produkce vůbec nepodceňuje a vidí v něm zřejmě budoucnost chytrých telefonů. Spojení kompaktního těla s velkým displejem nám přinesl zařízení někde na pomezí telefonu a tabletu. Samsung sice vyrábí i malinký Galaxy Z Flip, hlavním prémiovým produktem v této oblasti je pro něj ale řada Galaxy Z Fold. Ten se tento rok dočkal druhého modelu. Třetí verze skládacího elegána je už na cestě, rojí se kolem ní množství domněnek a spekulací i relativně důvěryhodných úniků. Ze všeho, co jsme o ní mohli slyšet ale vyplývá, že bude pokračovat stejným způsobem jako oba předchůdci, jen s vylepšeními v podobě odolnějšího skla na displeji nebo kamery skryté pod zobrazovačem.

Odnož společnosti Samsung Display se ale nyní pochlubila s technologickým konceptem, který by mohl nějaký bud Fold v budoucnu klidně využít. Nový prototyp displeje totiž přidává k zatím neexistujícímu zařízení druhý pant a a zvyšuje tak plochu displeje na trojnásobek obsahu ve složeném stavu. Takové teoretické vylepšení by vedlo jistě k pozitivním reakcím uživatelům, kteří chtějí nosit v kapse co největší obrazovku.

Musíme ale pamatovat na to, že technologie skládacích zařízení má stále své limity, mezi které jasně patří i životnost pantů. Jejich zdvojnásobení by tak mohlo přinést i řadu problémů. Jak by se líbilo takové zařízení Vám? Souhlasíte s trendem skládacích telefonů, nebo se Vám nelíbí negativní vlastnosti takových přístrojů a s klasickými telefony se budete těžko loučit? Podělte se s námi o Váš názor v diskuzi pod článkem.

Dnes nejčtenější

Další články