Zavřít reklamu

V benchmarku AnTuTu se objevily chystané čipsety Qualcommu Snapdragon 875 a Snapdragon 775G a jejich skóre jsou vskutku působivá. První v populárním benchmarku „vystoupil“ již podruhé, druhý, který je nástupcem čipu pro střední třídu Snapdragon 765G, zde má premiéru.

Snapdragon 875 v AnTuTu konkrétně dosáhl 740 000 bodů, což znamená, že je zhruba o 28 % rychlejší než smartphony postavené na současném vlajkovém čipu Qualcommu Snapdragon 865+. Zajímavé je, že když se v AnTuTu začátkem listopadu objevil poprvé, získal přibližně o 100 000 bodů více. Vysvětlit to lze tím, že pokaždé byla při testech použita jiná zařízení (i tak by ale byl rozdíl mezi výsledky nezvykle velký), a možné je také to, že ve druhém případě nebyl čip nataktovaný na maximální možnou frekvenci, případně že čipy byly testovány v odlišných verzích benchmarku. Vyloučeno není ani to, že jeden z výsledků je prostě „fake“. Ať tak, či onak, lze předpokládat, že v obou případech byl použitý inženýrský vzorek, takže finální výkon se ještě může změnit.

Výsledky Snapdragonu 775G jsou ještě impozantnější. V benchmarku dosáhl 530 000 bodů a byl tak o více než 60 % rychlejší než jeho předchůdce Snapdragon 765G. Co je možná ještě zajímavější – čip byl pouze o 8 % pomalejší než Snapdragon 865.

Oba nové 5nm čipsety budou s pravděpodobností hraničící s jistotou představeny na akci Qualcommu Snapdragon Tech Summit začátkem prosince. Spekuluje se, že mezi prvními zařízeními, které bude pohánět Snapdragon 875, budou nové „vlajky“ společnosti Xiaomi Mi 11 a Mi 11 Pro nebo Nokia 10 PureView. Prakticky jisté je, že na něm budou postaveny modely příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S21 (spolu s čipem Exynos 2100).

Související články

Dnes nejčtenější