Zavřít reklamu

„Šuškanda“ o tom, že kalifornská společnost pracuje na svém vlastním skládacím zařízení se objevili již před nějakou dobou. Zprávy, které se dostaly na povrch nyní naznačují, že Apple skládací iPhone už testuje. Je Samsung Galaxy Z Fold v ohrožení?

Je jakýmsi nepsaným pravidlem, že do čeho se vloží Apple, to se většinou stane hitem a to by mohl být také případ skládacího telefonu z dílny coupertinského technologického obra. Je jasné, že se uvedení ohebného iPhone do prodejů Galaxy Z Fold i Z Flip promítne, otázkou však bude, jak moc. Pozitivní zprávou však je, že displeje pro ohebný iPhone údajně dodává Samsung, takže přece jen propad zisků nebude takový.

Ať už celá věc dopadne jakkoliv, testování se může dost protáhnout. Vyzkoušet klasický displej je poměrně snadné, ale u ohebného je to něco jiného. Apple údajně testuje svůj budoucí skládací iPhone pouze na 100 000 složení, což je o polovinu méně, než Samsung testoval Galaxy Z Fold 2, ten by měl vydržet 200 000 otevření a zavření, jihokorejská společnost počítá se stem otevření/zavření za den. Uživatelé jablečného skládacího telefonu tak nejspíš po necelých třech letech budou muset zařízení vyměnit.

Samsung se prozatím konkurence na poli skládacích smartphonů ze strany kalifornské společnosti bát nemusí, neočekává se totiž, že by se představení zařízení konalo už příští rok. Nejdřívější termín, který přichází v úvahu připadá na rok 2022. Může skládací iPhone ohrozit Samsung? Dejte nám vědět v komentářích, co si myslíte.

Související články

Dnes nejčtenější

.