Zavřít reklamu

V Geekbenchi 5 se objevil netypicky označený telefon Samsungu. Zařízení s kódovým označením Samsung SHG-N375 podle populárního benchmarku běží na levném 5G čipu Snapdragon 750G, má 6 GB operační paměti, GPU Adreno 619 a je softwarově postaveno na Androidu 11.

Výše zmíněné specifikace ukazují na to, že by ve skutečnosti mohlo jít o smartphone Galaxy A52 5G. Problém však je, že tento telefon se v Geekbenchi 5 již dříve objevil, a to pod kódovým označením SM-A526B a získal v něm jiné skóre než Samsung SGH-N378 (konkrétně v testu jednoho jádra dosáhl 298 a vícejádrovém 1001 bodů, zatímco druhý podstatně lepších 523 a 1859 bodů).

Skutečně matoucí je zde však ono nezvyklé kódové označení. I když to nemusí o ničem svědčit, modelové číslo je shodou okolností docela podobné stylu označování smartphonů, jaký Samsung používal před lety, konkrétně (ve většině případů) do roku 2013.

Mohlo by to naznačovat, že Samsung připravuje zcela novou smartphonovou řadu Galaxy? Teoreticky ano, prakticky to však není příliš pravděpodobné, jelikož řad má již poměrně hodně (nedávno přibyla řada F, i když jde v podstatě o přeznačenou řadu M) a další by mohla jeho už tak široké smartphonové portfolio zbytečně znepřehlednit.

I přes neobvyklé označení a nesrovnalost ve skóre se tak nejspíše opravdu jedná o zmíněný telefon střední třídy Galaxy A52 5G. Ten podle dostupných neoficiálních informací kromě čipu Snapdragon 750G, 6 GB operační paměti a Androidu 11 bude disponovat čtverným fotoaparátem s rozlišením 64, 12, 5 a 5 MPx a bude dostupný v bílé, černé, modré a oranžové barvě. Uveden na scénu by mohl být v prosinci.

Dnes nejčtenější

Další články