Zavřít reklamu

Jak známo, Qualcomm v prosinci odhalí veřejnosti svůj nový vlajkový čipset Snapdragon 875. Kromě vyššího výkonu než předchůdce Snapdragon 865 také přinese – díky technologii Quick Charge 5 – podporu rychlého nabíjení s výkonem 100 W. Nyní přišel poslední dobou čím dál známější čínský leaker Digital Chat Station s informací, že v prvních třech měsících příštího roku bude na scénu uvedeno pět nových špičkových smartphonů, které nabídnou silnou kombinaci Snapdragonu 875 a 100W nabíjení.

Mezi tyto telefony by mohly patřit modely chystané vlajkové řady Samsungu Galaxy S21 (S30) a připravované špičkové smartphony OnePlus 9 Pro a Xiaomi Mi 11 Pro. Hovoří se také o nové „vlajce“ společnosti Meizu – Meizu 18 Max 5G.

Momentálně není každopádně jasné, který z uvedených telefonů – jestli vůbec nějaký –  podporu 100W nabíjení využije naplno. Poslední úniky naznačují, že Samsung v případě modelu S21 Ultra zůstane u 45 W a OnePlus a Xiaomi budou pravděpodobně chtít v této oblasti propagovat svoje řešení.

Pochopitelně je to v tuto chvíli všechno hlavně o marketingu a propagaci značky – všechny zmíněné telefony budou v té či oné podobě podporovat standard rychlonabíjení USB Power Delivery (na tomto standardu je koneckonců postavena i zmíněná technologie Quick Charge 5).

Pokud jde o samotný čip, ten by mohl být podle prvních benchmarků o více než 25 % rychlejší než čip Snapdragon 865+, a to zejména díky novému výkonnému jádru Cortex-X1 (toto jádro by měl používat i nový vlajkový čip Samsungu Exynos 2100). Představen má být 1. prosince.

Související články

Dnes nejčtenější