Zavřít reklamu

Je mnoho způsobů, jak může uživatel mezi mobilními zařízeními přenášet soubory. Lze použít technologie a služby jako Bluetooth, NFC, Nearby Share, Quick Share Samsungu nebo v případě menších souborů starý dobrý e-mail. Otázkou je, jestli a jak uživatel dbá o bezpečnost toho, co právě sdílel. Samsung podle všeho uvažuje podobně – pracuje na nové aplikaci s názvem Private Share, která pro bezpečný přenos souborů využije technologii blockchainu. Na té jsou dnes nejčastěji postaveny kryptoměny.

Aplikace Private Share, jak už název naznačuje, umožní uživatelům sdílet soubory soukromě. Jde o stejný koncept jako mizející zprávy – odesílatel si bude moci u souborů nastavit datum, po jehož uplynutí se v zařízení příjemce automaticky vymažou.

Příjemci také nebudou moci soubory znovu sdílet – aplikace jim něco takového neumožní. To samé bude podle všeho platit i pro obrázky, nicméně nikomu nic nebrání v tom, aby si pořídil snímek obrazovky pomocí jiného zařízení.

Aplikace bude fungovat prakticky stejně jako funkce Samsungu Quick Share, a to v tom, že ji bude muset mít jak odesílatel, tak příjemce. Odesílatel pošle požadavek na přenos dat, který po recipientově přijetí vytvoří kanál a začne s přenosem.

Je dost dobře představitelné, že novou aplikaci Samsung představí jako jednu z nových funkcí chystané vlajkové řady Galaxy S21 (S30), tak jak to učinil s funkcí Quick Share a Music Share. Aplikace by potom zamířila na předchozí „vlajky“ i zařízení pro střední třídu. Je každopádně jasné, že pro uživatele Samsungu bude užitečná jen tehdy, pokud bude dostupná na co nejširší řadě zařízení Galaxy.

Jak už z našich předchozích novinek víte, řada Galaxy S21 by měla být představena v lednu příštího roku a vstoupit do prodeje ještě týž měsíc.

Související články

Dnes nejčtenější

.