Zavřít reklamu

Tento rok jsme se od Samsungu dočkali dvou zcela odlišných bezdrátových sluchátek – Galaxy Buds+ v březnu a Galaxy Buds Live v srpnu. Pokud zvažujete koupi bezdrátových sluchátek, máme pro vás podrobné srovnání, které připravila sama jihokorejská společnost pomocí infografiky. Jestliže jste tedy dosud neměli jasno, může se po přečtení našeho článku vše změnit.

První věc, kterou nelze přehlednou, je samozřejmě design. Ten je v případě obou zařízení zcela odlišný. Galaxy Buds+ nabízejí špuntové provedení, zatímco Buds Live jsou v podstatě pecková sluchátka, avšak ve tvaru fazole. Konkrétní rozměry nebudu, vzhledem ke zcela odlišné konstrukci obou modelů, vůbec zmiňovat, co však rozhodně za zmínku stojí je váha – 6,3g a 5,6g ve prospěch Galaxy Buds Live. Pokud je pro vás důležitým aspektem při výběru bezdrátových sluchátek hlavně jejich vzhled, doporučoval bych spíše Galaxy Buds Live, která méně vyčnívají z ucha. S designem samozřejmě souvisí také barevná provedení, Galaxy Buds+ jsou k dispozici v modré, bílé a černé barvě, zatímco Galaxy Buds Live je možno pořídit v bronzové, bílé a černé.

Další důležitou oblastí je pro spoustu zákazníků určitě výdrž baterie. Obě varianty sluchátek jsou dodávány s nabíjecím pouzdrem, ty ale mají různou kapacitu. U Galaxy Buds+ se jedná o 270mAh a 420mAh u Galaxy Buds Live. Mohlo by se zdát, že vítěz ve výdrži baterie je jasný, avšak zdání může klamat. Galaxy Buds+ totiž mají v sobě baterii o velikosti 85mAh a celkově zvládnou přehrávat hudbu 22 hodin. Galaxy Buds Live ale disponují pouze články o celkové kapacitě 60mAh a v součtu vydrží přehrávat hudbu 21 hodin. Možná si říkáte, že neumím počítat, vždyť Galaxy Buds Live mají k dispozici více energie… „Fazolové“ sluchátka však byly vybaveny technologií aktivní potlačení zvuku, které spotřebovává baterii. Jedná se však o velmi užitečnou funkci, která výrazně zlepšuje celkový zážitek z poslechu. Zajímavé je také porovnání rychlosti nabíjení, Galaxy Buds+, ač mají větší baterii, nabídnou 60 minut poslechu hudby už po třech minutách, v případě Galaxy Buds Live je to „až“ po pěti minutách nabíjení. Nyní víte jaký je rozdíl mezi bezdrátovými sluchátky Galaxy Buds+ a Galaxy Buds Live, mají ale něco společného?

Oba modely bezdrátových sluchátek pak nabízejí USB-C port, rychlé nabíjení, bezdrátové nabíjení, dotykové ovládání, zvuk vyladěný společností AKG nebo detekci nasazení do uší. Je pro vás důležitější při výběru sluchátek design, výdrž baterie nebo kvalita zvuku? Podělte se s námi v komentářích pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější